Strefa Wisły

Paweł Raczkowski sędzią w Lubinie

Paweł Raczkowski z Warszawy będzie arbitrem głównym spotkania z Zagłębiem Lubin. Na liniach pomagać będą mu Michał Obukowicz i Bartosz Heinig. Funkcję sędziego technicznego pełnił będzie Piotr Urban.

Raczkowski w tym sezonie trzykrotnie prowadził mecze Białej Gwiazdy, z czego jeden nasza drużyna przegrała (0-1 z Lechem Poznań u siebie). Za to można powiedzieć, że Paweł Raczkowski jest szczęśliwym sędzia na wyjazdach, bowiem pozostałe dwa mecze pod okiem sędziego z Warszawy Wisła rozegrała na wyjeździe i oba wygrała (5-2 w Poznaniu i derby na Kałuży 2-0). Nie mamy nic przeciwko, by ta tendencja póki co się utrzymała ;)

Na meczu, który zadecyduje o układzie grupy mistrzowskiej nie będzie wozu VAR. Prezes Boniek tłumaczy to faktem, że mecz ten nie będzie meczem drużyn walczących o Mistrza Polski czy też o spadek z Ekstraklasy. Tak więc wozy VAR będą m.in. na meczu Arka - Miedź czy Sosnowiec - Płock. Jest to decyzja mocno kontrowersyjna, gdyż mecze w Lubinie czy Lecha z Jagiellonią będą miały niemały wpływ na tytuł Mistrza Polski.

Back to Top