Strefa Wisły

Wymarzony debiut Turgemana [OCENY]

Wisła Kraków bardzo dobrze rozpoczęła wiosenne zmagania w Ekstraklasie. Podopieczni Artura Skowronka odprawili z kwitkiem Jagiellonię Białystok, a jedną z trzech bramek zdobył nowy nabytek - Alon Turgeman.

Pomeczowe oceny w skali od 1 do 10.

Michał Buchalik -5-
Zachował czyste konto, dobrze grał na przedpolu jednak jego gra nogami pozostawiała wiele do życzenia. Jego koledzy z drużyny wrzucali go czasem na miny jednak pod tym względem bramkarz Wisły był w meczu z Jagiellonią wyjątkowo elektryczny.

Łukasz Burliga -6-
Bardzo wybiegany i wydolny. Zanotował asystę przy bramce Turgemana. W defensywie grał całkiem pewnie i nie popełniał wielu błędów.

Hebert -7-
Wielka szkoda, że po pierwszej połowie z powodu urazu musiał opuścić boisko, bo przez 45 minut prezentował się naprawdę bardzo dobrze. Potrafił wprowadzić spokój w defensywnych szeregach Białej Gwiazdy, dobrze wykorzystywał swoje warunki fizyczne, nie dał się przepychać, zastawiał piłkę przed rywalami. Również nie bał się wyprowadzać futbolówki, co w większości przypadków wychodziło mu całkiem nieźle.

Lukas Klemenz -6-
Dość pewny w swoich poczynaniach, potrafił wyprzedzać swoich rywali i kilka razy dobrze blokował uderzenia. Czasem brakowało mu jednak dokładności.

Maciej Sadlok -6-
Momentami zdarzało mu się trochę zaspać w poczynaniach defensywnych jednak kilka razy dobrze pokazał się w ofensywie. Urywał się przeciwnikom i na lewej stronie wprowadzał trochę zamieszania. Brakowało mu jednak czasem dokładnego podania.

Vullent Basha -7-
Wczoraj kibice zebrani na stadionie przy Reymonta mogli zobaczyć Albańczyka w bardzo dobrej wersji. Dużo pracował w obronie, popisywał się diagonalnymi podaniami i można powiedzieć, że miał on swój udział przy drugiej bramce dla Wisły.

Georgij Żukow -7-
Bardzo aktywny i waleczny. Dużo biega, potrafi szybko doskoczyć do przeciwnika, odebrać futbolówkę oraz poprawnie się ustawić. W meczu z Jagiellonią przechwycił bardzo dużo piłek i pokazywał, że nie jest mu straszna gra kombinacyjna.

Vukan Savicević -6-
Lepsze zagrania przeplatał z gorszymi. Im był bliżej własnego pola karnego tym bywało niebezpieczniej natomiast im dalej tym Wisła miała więcej pożytku w ofensywie. Miał swój udział przy bramce na 1:0.

Jakub Błaszczykowski -7-
Widać, że przepracowany cały okres przygotowawczy dał efekty w postaci iście reprezentacyjnej formy. Błaszczykowski musiał odbić swój stempel na prawie każdej akcji Wisły. Miał on swój udział przy pierwszej bramce oraz przy trzeciej, gdzie zanotował asystę.

Kamil Wojtkowski -7-
Nie brakowało mu woli walki i od samego początku bardzo ciężko harował na murawie. Wpisał się na listę strzelców, a mógł również zanotować asystę gdyby Turgeman wykorzystał w pierwszej połowie jego podanie.

Alon Turgeman -8-
Zaliczył w zasadzie wymarzony debiut. Zdobył gola, był aktywny i wyglądał na jednego z najlepszych graczy na boisku. W swoim poruszaniu się po murawie i prowadzeniu piłki bardzo przypomina Dudu Bitona. Widać, ze nowy nabytek Białej Gwiazdy jest świetnie wyszkolony technicznie. Potrafi się utrzymać przy futbolówce, poklepać, widzi swoich partnerów, nie ogranicza się do najprostszych rozwiązań i posiada dobry balans ciała, którym może łatwo zmylić przeciwnika. Izraelczyk wygląda na naprawdę solidne wzmocnienie i jeśli tylko będzie się w dalszej części rundy wiosennej prezentował tak jak w spotkaniu z Jagiellonią to Wisła może mieć z niego sporą pociechę.

Rezerwowi:
Rafał Janicki -5-

Obserwując go przez dłuższy czas można było odnieść wrażenie, ze lepiej gra górnymi partiami ciała niż nogami. Zazwyczaj jak już piłkę miał nodze to lądowała ona na aucie. Nie można mu jednak odmówić tego, że dobrze spisywał się w powietrzu i blokował uderzenia rywali.

Aleksander Buksa -7-
Zanotował świetne wejście na boisko. Wpisał się na listę strzelców, pomagał kolegom w obronie oraz potrafił się urwać przeciwnikom.

Michał Mak -
Grał za krótko.

Autor: Aron Bazan
Fot. Wisła Kraków

Back to Top