Strefa Wisły

W Mielcu bez punktów

Krakowska Wisła przegrała 1:2 ze Stalą Mielec w ramach 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Honorowe trafienie dla "Białej Gwiazdy" na początku drugiej połowy zaliczył Jan Kliment.

Gospodarze z Mielca na prowadzenie wyszli w 42. minucie. Piłkę przed polem karnym dostał Aleksandyr Kolev. Napastnik uderzył na tyle celnie, że futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Pawła Kieszka.

Wisła odpowiedziała już 2. minuty po starcie drugiej odsłony. Doskonałe dośrodkowanie Mateja Hanouska wykończył Jan Kliment. Snajper Wisły wyskoczył najwyżej w polu karnym i uderzeniem głową pokonał Rafała Strączka. Niestety kilka chwil później również głową do siatki trafił Mateusz Mak.

Stal Mielec - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
Kolev 42, Mak 52 - Kliment 47

Stal: 13. Rafał Strączek - 32. Jonathan de Amo, 21. Mateusz Matras, 6. Marcin Flis - 11. Maksymilian Sitek (71, 17. Wiktor Kłos), 27. Marcin Budziński (71, 2. Albin Granlund), 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 23. Krystian Getinger - 92. Aleksandyr Kolev (84, 5. Mateusz Żyro), 10. Mateusz Mak (75, 9. Maciej Jankowski)
Wisła: 1. Paweł Kieszek - 20. Konrad Gruszkowski (75, 77. Stefan Savić), 25. Michal Frydrych, 4. Maciej Sadlok, 15. Matěj Hanousek - 40. Yaw Yeboah (46, 11. Mateusz Młyński), 21. Nikola Kuveljić (46, 16. Jakub Błaszczykowski), 8. Aschraf El Mahdioui, 92. Michal Škvarka (90, 80. Patryk Plewka), 7. Dor Hugi (46, 91. Felicio Brown Forbes) - 9. Jan Kliment

Żółte kartki: Urbańczyk, Budziński, Kolev - El Mahdioui, Sadlok