Strefa Wisły

Porażka na inaugurację Euroligi

W meczu rozpoczynającym rozgrywki Euroligowe w sezonie 2015/2016 Wiślaczki po dogrywce uległy Castors Braine 69 76. Koszykarki z grodu Kraka świetnie rozpoczęły spotkanie i po dwóch kwartach schodziły na przerwę przy wyniku 32 21, jednakże kiepska trzecia kwarta sprawiła, iż rywalki odrobiły straty. Po emocjonującej czwartej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 65:65, co sprawiło, że oglądaliśmy dogrywkę, w której lepsze okazały się zawodniczki gości.

{module Ad sense tekst}

W drużynie Wisły Can-Pack najlepszą i najskuteczniejszą zawodniczką była zdobywczyni aż 26 punktów oraz 6 asyst, Laura Nicholls, która brała na siebie ciężar gry w najważniejszych momentach spotkania (końcówka czwartej kwarty to jej piękne rzuty z dalekiego półdystansu i dystansu). Dobrze zagrała również kapitan naszego zespołu – Justyna Żurowska-Cegielska, która zdobyła 14 „oczek”. Grę zespołu gości prowadziły tak naprawdę tylko 3 zawodniczki, Alina Iagupova (zdobywczyni 23 punktów), Celeste Trahan-Davis (17pkt i 9 zbiórek) oraz Ann Wauters (16 pkt).

Jednym z czynników, który sprawił, że Wiślaczki przegrały tą potyczkę na pewno jest fakt, że w niektórych sytuacjach zbyt łatwo pozwalały przeciwniczkom dochodzić do sytuacji rzutowych oraz fakt, że wyraźnie przegrały walkę o zbiórki (36 zbiórek gospodyń przy 46 gości). Oprócz tego ciężko zrozumieć decyzję trenera Hernandeza, który pozwolił rywalkom oddać rzut za 3 na 5 sekund do końca czwartej kwarty, przy prowadzeniu Wiślaczek 3 punktami, zamiast kazać swoim zawodniczkom faulować tak, by nie dopuścić do oddania tego rzutu.

Na trybunach w hali przy Reymonta 22 zjawiło się dziś około 1500 osób. O oprawę tego meczu zadbali uczniowie I LO w Krakowie, którzy przygotowali sektorówkę oraz konfetti, które zostało rozrzucone po zakończeniu meczu. Przez dużą część trzeciej kwarty nad młynem powiewały flagi Wisły oraz owego LO.

Następny mecz koszykarki Wisły w swojej hali rozegrają z MKK Siedlce 25 października. Kolejny Euroligowy pojedynek przy R22 odbędzie się natomiast 3 dni później, 28 października z jedną z najlepszych drużyn Europy – UMMC Jekaterynburg. Już dziś serdecznie zapraszamy na oba te pojedynki.