Strefa Wisły

Rezerwy Wisły minimalnie gorsze

Wisła II Kraków uległa w Myślenicach rezerwom Korony Kielce 0:1. Gola na wagę zwycięstwa w 21. minucie strzelił Hubert Laskowski.

Początek spotkania był wyrównany. Pierwszą groźną sytuację stworzyli podopieczni Macieja Musiała. Na strzał w 15. minucie zdecydował się Oskar Wąsikowski. Uderzenie Wiślaka było jednak bardzo niecelne.

Kilka chwil później do głosu doszli zawodnicy z Kielc. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową Michała Buchalika próbował pokonać Hubert Laskowski. Ten sam zawodnik drogę do bramki Wisły znalazł cztery minuty później. Snajper gości doskonale wykorzystał błąd krakowskiej obrony i pewnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Buchalika.

Pod koniec pierwszej odsłony gry do głosu doszli piłkarze z Krakowa. Dwa uderzenia Kamila Kuczaka nie znalazły jednak drogi do bramki Marca.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. W 48. minucie w polu karnym znalazł się Mokrzycki, ale jego strzał był niecelny. Siedem minut później Wisła próbowała odpowiedzieć. Tym razem jednak po dośrodkowaniu Zająca, Scalet strzelił ponad bramką.

Krakowianie próbowali doprowadzić do remisu. Swoich szans szukali Mordec, Buras i Gulczyński. Strzał żadnego z nich nie znalazł się w siatce i Krakowianie swój pierwszy mecz sezonu w III lidze zakończyli z zerowym dorobkiem punktowym.

Wisła II Kraków - Korona II Kielce 0:1 (0:1)
Laskowski 21

Wisła II Kraków: Buchalik - Witek, Gulczyński, Czekaj, M. Zając (58. Janur) - Mordec, Handzlik, Scalet (82. Wójcik), Kuczak, Wąsikowski (66. Michniak) - Kuźba (58. Buras)