Strefa Wisły

Powrót Kuby

Według informacji Przeglądu Sportowego, Kuba Błaszczykowski, podpisał już półroczny kontrakt z Białą Gwiazdą. Oficjalna prezentacja, połączona z konferencją prasową, ma odbyć się jutro.

IMG 0616

Tym samym, szykuje się jeden z najbardziej niezwykłych powrotów nie tylko w polskiej, ale można nawet powiedzieć, światowej piłce. Powrót po 12 latach do klubu, który w 2005 roku pozyskuje piłkarza 4-ligowego!!! Wisła jak dobrze pamiętamy, była wówczas mistrzem Polski, mając w szatni wielu reprezentantów kraju. Błaszczykowski od początku prezentował się znakomicie i dzięki swojej świetnej grze, zapracował na transfer do Dortmundu. Później występował również we włoskiej Fiorentinie, a ostatnio w Wolfsburgu. 

Nigdy jednak nie zapomniał, który klub dał mu możliwość, pokazania pełni jego talentu. Ten szczególny sentyment do klubu z R22 objawiał się ostatnio poprzez pomoc, zwłaszcza finansową. Tak było m.in na wiosnę, kiedy Kuba pożyczył Wiśle milion złotych, dając w ten sposób możliwość uzyskania licencji na grę w europejskich pucharach. Teraz również, pokazał jak bardzo jest przywiązany do klubu i że jego miłość nie jest tylko zagrywką PR-ową. A to w dzisiejszym futbolu, rzecz prawie niespotykana.

Kuba otrzyma za swoją grę, wynagrodzenie w wysokości 500 zł, czyli najniższą możliwą kwotę dla piłkarza zawodowego. Nowy kapitan Wisły całą tę kwotę, będzie przekazywał na bilety na mecze Wisły, dla podopiecznych z Domów Dziecka.

źródło: Przegląd Sportowy/własne

Back to Top